NORSKO

LOFOTY S POLÁRNÍ ZÁŘÍ A PLAVBOU ZA VELRYBAMI -- LEDEN - BŘEZEN

Doporučujeme pro sportovce, rodiny s dětmi, pěší turistiku, milovníky kultury a historie, badatele a dobrodruhy, rybáře
Doprava v ceně pobytu je letecká doprava Prahy - Tromso (přestup Oslo) a Narvik - Praha. V Tromso na vás bude čekat zástupce cestovní kanceláře, který vás odveze na místa ubytování a provází vás po celou dobu zájezdu. Po Norsku vás vozí luxusní 8 místný vůz - rok výroby 2017.
Popis • unikátní souostroví Lofoty a fascinující příroda Laponska, země Sámů
• Nusfjord (pod ochranou UNESCO), Henningsvær - "Benátky Lofot", Reine
• Lofotská katedrála, Alta - skalní rytiny staré 6000 let (UNESCO), fjordy
• pláže Atlantického oceánu s bílým pískem, Å rybářská osada na konci světa
• peřeje vodopádu Malselvfossen

ubytování: chatky , stany, hotely a apartmány
doprava: letecky
termín: 28.2. - 5.3.2018

Program zájezdu:
1. den: Odlet z Prahy do norského Tromsø (s jedním přestupem v Oslu), přivítání česky mluvící průvodkyní, transfer na ubytování a příjemný seznamovací večer s vínem a občerstvením.

2. den: zde se z přesouváme na ostrov Senja .. Senja je čarokrásný ostrov kde na klienty čeká krásná příroda a překvapení s obědem v přírodě (pokud počasí dovolí)

3. den: Po snídani se vydáte do dob odvážných a bojovných Vikingů. V městečku Bostad navštívíte unikátní vikinské museum Lofotr s expozicí náčelníkova domu a vikinských lodí a seznámíte se s životem tohoto velmi hrdého a bojovného národa ve skutečně autentické atmosféře.
Odpoledne vás bude čekat cesta na západní pobřeží, kde budete obdivovat pláže vesničky Eggum na ostrově Vestågøy, kde je možné absolvovat krátkou procházku nebo projet cestu autem/mikrobusem a pozorovat okolní přírodu z pohodlí.
V podvečer ještě navštívíte Lofotskou katedrálu, a pokud zbude čas, tak také Magic Ice Gallery.

4. den: Vyspaní a dobře nasnídaní se vydáte na další objevování – tentokráte nejjižnější části Lofot. Navštívíte unikátní rybářskou vesničku a malebný rybářský přístav ležící na desítkách ostrůvků – Henningsvær nazývané Benátky severu.
Do světového dědictví UNESCO je zapsána také vesnička Nusjford, která bude dalším cílem cesty, stejně jako nejfotogeničtější místa Lofot – městečka Reine a vesnička s nejkratším názvem Å, kde můžete ochutnat výtečnou sušenou tresku nebo typickou lofotskou rybí polévku (cena cca 100 NOK).

5. den: Po snídani vyrazíte na výlet za velrybami – ostřílení námořníci, provozovatelé této výjimečné atrakce, budou mít za cíl udělat maximum pro to, abyste velryby na otevřeném moři opravdu spatřili. Během plavby se dostanete na místa, kde žijí vorvani a delfíni.
Odpoledne je možné absolvovat krátký trek podél pobřeží s bílým pískem a překrásnými panoramaty okolních hor, nebo navštívit Andoya Rocket Range Museum s jedinečnou prezentací o polární záři (vstupné 130 NOK).
Po velrybách opustíte souostroví Lofot přes zajímavý most Tjeldsundbru
Krátká zastávka v osadě Lødingen, kde si vyfotíte krásný maják a možná vyzkoušíte také chytání ryb v Innerfjordu.
Večer dorazíte do ubytování blízko letiště.

6. den: Po snídani vyrazíte na letiště, s jedním přestupem doletíte zpět do Prahy.

CENA ZAHRNUJE: leteckou přepravu Praha – Tromso - Narvik – Praha, 5 x ubytování v dřevěných domečcích
či apartmánech, snídani připravovanou a servírovanou přímo do Vašich pokojů, přepravu osobním vozem či mikrobusem, poplatky za trajekty, seznamovací večer s vínem a občerstvením, večerní pozorování polární záře (griotka na zahřátí je samozřejmostí), česky mluvící průvodkyni po celou dobu pobytu v Norsku, pojištění CK ve smyslu zák. 159/99 Sb.

CENA NEZAHRNUJE: komplexní zdravotní pojištění včetně pojištění storna + 45,- Kč/os./den, vstup do muzeí cca 130 NOK, obědy a občerstvení, večeře a další fakultativní služby.
Telefon +420 733 652 397
E-mail info@morabeza.cz
Cena 46 990,- Kč
Nezávazná rezervace
VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE