IZRAEL

IZRAEL A PALESTINA - 4 DNY

Ubytování: je zajištěno v hotelu Jerusalem Panorama, který se nachází na Olivetské hoře s nádherným výhledem na staré město a Skalní dóm. Pokoje pro 2 a 3 osoby jsou vybaveny vlastním soc. zařízením, klimatizací, SAT-TV, telefonem a sejfem.

1. den
odlet z Bratislavy, kolem poledne přiletíme do Eilatu a vydáme se rovnou k Mrtvému moři, kde budeme mít možnost se vykoupat (nezapomenutelný zážitek). V podvečer se přesuneme do Jeruzaléma, kde se ubytujeme v hotelu v centru města. Někteří půjdou odpočívat a jiní se třeba vydají na první objevování Jeruzaléma.

2. den
po snídani se vydáme prozkoumat to nejkrásnější místo svaté země – Jeruzalém. Nejprve navštívíme vyhlídku na Olivetské hoře, kde je nejkrásnější pohled na celé staré město. Z Olivetské hory sejdeme do biblických Getsemanských zahrad s bazilikou Všech národů a ortodoxním kostelem Hrobu Panny Marie v údolí Kidron, přes které pak vystoupáme ke Lví bráně, kterou vstoupíme do starověkého Jeruzaléma. Křížová cesta Via Dolorosa nás přes všechna svatá zastavení dovede skrz orientálním bazarem až k Chrámu Božího Hrobu na Golgotě. Možnost návštěvy dalších zajímavých míst, židovské čtvrti, hory Sion s hrobkou krále Davida, možnost nákupů, návštěv muzeí apod. Volný program, návrat do hotelu, nocleh.

3. den
posilněni snídaní se vydáme k západním hradbám města ke Zdi nářků. Možnost návštěvy Chrámové hory se Skalním dómem, mešitou Al Aksa, procházka přes arabskou a židovskou čtvrť k Damašské bráně, kterou se vrátíme do hotelu, nocleh.

4. den
po snídani se vydáme přes poušť zpět do Eilatu a odletíme do Bratislavy.

Poznámka
Příplatky:

- jednolůžkový pokoj + 2.490,- Kč/os./pobyt

- fakultativní výlet do Betléma – návštěva Baziliky Narození Páně, jeskyně mléka, hlavního náměstí a orientální bazar – cena výletu cca 55,- Euro, hradí se na místě hotověDoporučené kapesné cca 150,- Eur

Cena zahrnuje
leteckou přepravu Bratislava – Eilat – Bratislava, letištní taxy a palivové příplatky (v ceně letenky je přeprava 1 x příruční zavazadlo do o rozměrech max. 40x20x25 cm), 3 x ubytování v hotelu, 3 x servírovaná snídaně, přepravu mikrobusy s klimatizací, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, pojištění CK ve smyslu zák. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje
komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna + 880,- Kč/os./pobyt, případné vstupy do navštívených muzeí a památek, večeře (možnost připlatit na místě za 70 NIS/os./večeři)

Poznámka
sled jednotlivých dnů a program navštívených památek může být upraven dle aktuální situace, počasí a letového řádu.

CENA: od 17 499,-
Nezávazná rezervace
VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE